
Nappali lepkék térképezése Magyarországon a Természeti Örökségünk Alapítvány koordinálásában.
Elülső szárnyának alapszíne zöldesfényű fekete. Nagyon hasonló faj, mint a Aedia leucomelas, azonban az elülső szárnyakon a hússzínű folt hiányzik vagy maximum egy-két világos rajzolati elem van helyette. Hátulsó szárnya fekete, a tőtér fehér, kör alakú, de a szegélyek még feketék, a rojt hófehér, csak az m3-cu2 erek között fekete.
Változékonyság: nem változékony.
Védettség: nem védett.
Méret: 34-40 mm.
Repülési idő: májustól érkeznek egyedi dél felől, majd egy nemzedéke fejlődik nálunk (július vége-október).
Általános elterjedés: dél-európai faj.
Magyarországi elterjedés: az utóbbi egy-két évtizedben vált gyakorivá, a 70-es évek környékén még nem volt része a hazai faunának, aztán pedig csak ritkaságként volt jelen. Ma már mindenütt előfordul, egyedszáma erősen függ attól, hogy mennyi egyede vándorol be délről.
A hernyó barna, fehéressárgával keretezett sűrű fekete pettyek borítják, hátvonala vékony, narancssárga, oldalvonalai hasonlók, de csak az első szelvényeken láthatók jól. A bibircsek kicsik, feketék, széles narancssárga udvaruk van, a légzőnyílások alatt széles fehéressárga csík húzódik, hasa fehér, minden szelvényen egy-egy sötétlila folt látható, feje barna. Földdarabkákkal borított szövedékben alakul át vörösesbarna bábbá.
Tápnövény(ek): szulák-fajok (Calystegia spp. és Convolvulus spp.).
Hasonló faj(ok): Catephia alchymista, Aedia funesta, Tyta luctuosa