
Nappali lepkék térképezése Magyarországon a Természeti Örökségünk Alapítvány koordinálásában.
Alapszíne fehér. A hím elülső szárnyán a csúcstér narancsvörös foltja sokszor a szárny belső harmadáig terjed, közvetlenül a csúcsban fekete szegélye van, a sejt végén kisebb-nagyobb, holdsarló vagy változó alakú folt ül. Hátulsó szárnyán a fonák mintázata halványan áttetszik, a szárnyak tőtere kékesfekete. Elülső szárnyának fonákján a csúcstér fehér, feketészöld csíkok választják el a narancsszíntől; hátulsó szárnya petrezselyemzöld, rajzolata igen bonyolult, a sejt környékén a legsötétebb. A nőstény elülső szárnyán hiányzik a narancsvörös szín, de a csúcstér fekete szegélye majdnem kétszer olyan széles, mint a hímen, a sejtvégi folt is legalább kétszer akkora, de nincs rajta narancsvörös borítás. Hátulsó szárnya a szegély kivételével okkersárga. Elülső szárnyának fonákján a csúcstér fehér foltját befelé határoló zöld sáv hiányos, hátulsó szárnyának márványos mintázatában a fehér foltok nagyobbak, a rajzolat nem olyan terjedelmes, mint a hímen.
Változékonyság: nem változékony.
Védettség: nem védett.
Méret: 32-53 mm.
Repülési idő: március-június.
Általános elterjedés: a Palearktikumban elterjedt faj.
Magyarországi elterjedés: mindenütt előfordul.
A hernyó kékeszöld, finom fekete pontocskák borítják, az első és az ötödik szelvényén felül fehér csík van, kétoldalt végig fehér csíkok húzódnak, hasoldala szürkészöld, feje sötétzöld, fekete pontokkal.
Tápnövény(ek): hagymaszagú kányazsombor (Alliaria petiolata), ikravirág-fajok (Arabis spp.), korongpár-fajok (Biscutella spp.), réti kakukktorma (Cardamine pratensis), festő csülleng (Isatis tinctoria), holdviola-fajok (Lunaria spp.), mustár-fajok (Sinapis spp.), szapora zsombor (Sisymbrium officinale), tarlórépa (Brassica rapa), közönséges borbálafű (Barbarea vulgaris).
Hasonló faj(ok): Pontia daplidice edusa
A. cardamines és P. d. edusa