
Nappali lepkék térképezése Magyarországon a Természeti Örökségünk Alapítvány koordinálásában.
Szárnyain a pikkelyek aprók, krétafehérek, az ereken és a külső szegélyén feketék, de itt annyira elszórtak, hogy a szárnyaknak az a része átlátszó. Elülső szárnyán a harántéren fekete pikkelyek tömörülnek, ezért itt szembeszökő foltocska keletkezik. Hátulsó szárnyának alapszíne is fehér, az erek feketék. Fonákja is fehér, de a szárnyak szegélye nem átlátszó; hátulsó szárnyán többé-kevésbé sűrű, szürkésfekete behintés látható.
Változékonyság: előfordulnak sötétszürke példányok.
Védettség: nem védett.
Méret: 52-68 mm.
Repülési idő: május-június.
Általános elterjedés: Európától Észak-Afrikán át Észak-Ázsiáig terjedt el.
Magyarországi elterjedés: valamikor közönséges volt, gyümölcsösökben néha kárt is okozott, az utóbbi évtizedekben azonban megritkult és csak időnként és helyenként lép fel nagyobb számban (például Őrség, Aggteleki-karszt), de sehol sem tömeges.
A hernyó hamuszürke, háta fekete, két narancssárga vagy barnásvörös, széles csíkkal, oldalán vörösessárga vonallal. Hosszú, finom szőrei fehérek, a rövid szőrök a hátán és oldalain feketék, feje és torlábai feketék. Társasan él tápnövényén, majd bábként telel át.
Tápnövény(ek): csonthéjas magvú gyümölcsök (Prunus spp.), körte-fajok (Pyrus spp.), alma-fajok (Malus spp.), galagonya-fajok (Crataegus spp.), berkenye-fajok (Sorbus spp.).
Hasonló faj(ok): Parnassius mnemosyne