
Nappali lepkék térképezése Magyarországon a Természeti Örökségünk Alapítvány koordinálásában.
Az elülső szárny elülső szegélye csak keskeny sávban rózsaszín. A csáp részben rózsaszín. A fej, a tor és a potroh alapszíne zöld. A toron négy rózsaszín csík van, a potroh gerincsávja, oldala, valamint farpamacsa rózsaszínű. Elülső szárnya zöld, a középtérben rózsaszín sávval. A szegélytér részben az alapszínnél sötétebb zöld, részben rózsaszínű. A hátulsó szárny elülső fele fekete, a többi rózsaszínű, halványzöld sávval. A fonák rózsaszínű, egybefolyó zöld sávokkal. A rojt rózsaszínű és fehér.
Változékonyság: a pirosas szín változékony.
Védettség: nem védett.
Méret: 55-70 mm.
Repülési idő: két nemzedéke van (május-június, július-augusztus). Fény vonzza.
Általános elterjedés: egész Európa területén elterjedt faj.
Magyarországi elterjedés: mindenütt előfordul.
Fényes zöld petéit egyesével helyezi a tápnövényére. Hernyója világos alapszínű; zöld, barna, de máskor feketésbarna. Fő rajzolati elemei a 4. és 5. szelvény oldalának fekete, szemfoltszerű mintái, amelyekben egy-egy változó színű – vörös, sárga, vagy krémszínű – félhold alakú mag van. Hátán és oldalain váltakozó erősségű fekete sávok futnak, és az oldalsók elmosódottak. Emellett a torszelvényen egy világos csík is fut, ez a test vége felé még halványan látszódhat. A szelvényhatárokon fekete szögletes foltok vannak. Meggörbült hegyes szarvacskája fekete vagy feketésharna. A talajban, laza szövedékben bábozódik. Világosbarna bábjának szárnytokja és hátoldala sötétebb, felületét sötét pontozás borítja. A lapos, széles kremasternek lehajló csúcsa van. A nyári hábok egy része és az őszi bábok áttelelnek.
Tápnövény(ek): galaj-fajok (Galium spp.), borszőlő (Vitis vinifera), füzike-fajok (Epilobium spp.), nebáncsvirág-fajok (Impatiens spp.), fukszia-fajok (Fuchsia spp.), mocsári gólyahír (Caltha palustris).
Hasonló faj(ok): Deilephila porcellus