
Nappali lepkék térképezése Magyarországon a Természeti Örökségünk Alapítvány koordinálásában.
Az elülső szárny sejtzáró ere alig fedettebb, mint a többi ér. Gyakran összetévesztik az előző fajjal, ezért elsősorban a különbségek lényegesek. A fej és a tor szőrzete világosabb, sárgásabb. A potroh gyűrűje kétoldalt sárgás. A farpamacs és a gyűrű közti rész kétoldalt citromsárga, középen vörhenyes. A szárnyak szegélyei keskenyebbek és világosabb színűek. A tő kisebb területen behintett és sárgás. Az erek világosabbak. A fonák világosabb, a potroh sárga gyűrűje szélesebb. A barna rojt valamivel hosszabb.
Változékonyság: nem változékony.
Védettség: természetvédelmi értéke 10 000 Ft.
Méret: 35-42 mm.
Repülési idő: két nemzedéke van (április-május, illetve július-augusztus). Nappal aktív.
Általános elterjedés: egész Európa területén elterjedt faj.
Magyarországi elterjedés: főként a dunántúli középhegységeinkben és a Kiskunságon fordul elő.
Világoszöld gömbölyded petéit egyenként helyezi tápnövénye leveleinek a fonákjára. A kifejlett hernyó kékeszöld, hátoldalain egy-egy fehér sávval. Kétoldalt szelvényenként egy-egy vörösbarna folt van és ugyanilyen színűek a légzőnyílásokon lévő csónak alakú foltok is. A talaj felszínén laza szövedékben alakul át fénylő fekete bábbá. Az őszi bábok áttelelnek.
Tápnövény(ek): ördögszem-fajok (Scabiosa spp.), tejoltó galaj (Galium verum), varfű-fajok (Knautia spp.), réti ördögharaptafű (Succisa pratensis), ükörkelonc (Lonicera xylosteum).
Hasonló faj(ok): Hemaris fuciformis