
Nappali lepkék térképezése Magyarországon a Természeti Örökségünk Alapítvány koordinálásában.
Elülső szárnyán a külső keresztvonal ép, jól látható. Alapszíne változatos: a hímek különféle árnyalatú szürkésbarnák, a nőstények többé-kevésbé sárgásbarnával tarkítottak. A belső keresztvonal többnyire jól látható, egyenes vagy kétszer ívben meghajlott. A szárny legsötétebb része a tő- és a középtér, a külső keresztvonal mögött világosabb, a sejtvégi folt homályos, gyakran alig észlelhető, a homályos, zegzugos hullámvonalat a szárny felső részében olykor fehér külső udvarral körülvett fekete pontok díszítik. A legvilágosabb rész a szárny csúcsa, alatta mély árnyék húzódik a külső szegély mentén, a tővonal szaggatott, a rojt választóvonala rendszerint elmosódott. Hátulsó szárnya az elülsőnél világosabb árnyalatú szürkésbarna, a szegély mentén gyakran jól látható vonalkás behintéssel, a tővonal erős, a rojt világos. Fonákja halvány szürkésbarna, a külső keresztvonal homályos, de rendszerint látható, a hullámvonal ritkábban, a sejtvégi foltok erősek.
Változékonyság: a második nemzedék kisebb.
Védettség: nem védett.
Méret: 27-38 mm.
Repülési idő: két nemzedéke van: május-július, július-október.
Általános elterjedés: eurázsiai és észak-afrikai faj.
Magyarországi elterjedés: mindenütt előfordul.
A hernyó zöld, hátvonala sötétzöld, háti oldalvonalai világosabb árnyalatúak, oldalán sárgás sáv látható, feje, lábai és bibircsei zöldek.
Tápnövény(ek): csalán-fajok (Urtica spp.), árvacsalán-fajok (Lamium spp.), útifű-fajok (Plantago spp.), tisztesfű-fajok (Stachys spp.), podagrafű-fajok (Aegopodium spp.), felfutó komló (Humulus lupulus).
Hasonló faj(ok): hazánkban nincs.