
Nappali lepkék térképezése Magyarországon a Természeti Örökségünk Alapítvány koordinálásában.
Az elülső szárny sárga, míg a hátulsó barna vagy sárgásbarna (hímek), illetve az elülső szárnyon a külső harántsáv a csúcs közelében megközelíti, de nem érinti az elülső szegélyt (nőstények). Hímek: a fej és a tor sárga, a potroh sárga, barnássárga vagy barna. A szárnyak rövidek, szélesek; az elülső szárny sárga, sötétbarna külső és belső harántsávval és elmosódott barna szegélysávval. A középtér kétharmada és a tőtér egy része barnás. A hátulsó szárny sötétebb és világosabb barna, sárgásbarna, halvány, egyenesen futó harántsávval. A fonák markáns és a szárnyak felszínének a fordítottja: az elülső szárny barna, sárgás harántsávval, a hátulsó barnássárga, sárga harántsávval. A rojt sárga, az elülső szárnyon három barna sávval.
Nőstények: a fej és a tor világosabb vagy sötétebb barnássárga, illetve vörhenyesbarna. A potroh kissé világosabb. A szárnyak a torral megegyező színűek, az elülső csak kissé sötétebb, mint a hátulsó. Az elülső szárnyon a két harántsáv élénksárga. A fonák egyszínű barna vagy sárgásbarna, a harántsávok sárgásak. A rojt sárga és barna.
Változékonyság: nem változékony.
Védettség: nem védett.
Méret: hím: 26-30 mm, nőstény: 30-45 mm.
Repülési idő: június-július.
Általános elterjedés: palearktikus faj.
Magyarországi elterjedés: az Alföld nagy részéről hiányzik.
Petéi halványszürkék, hengeresek, gyűrű formában rakja a tápnövény szárára. A hernyó hátán krémszínű vonallal kettéosztott vörös sáv van. Oldalai szürkéskékek, rajtuk egy-egy sárgás vonal fut. Tavasszal és nyár elején tápálkozik társasan, majd a növényzet között készített tömött sárgás szövedékben bábozódik. Bábja sötétbarna.
Tápnövény(ek): kutyatej-fajok (Euphorbia spp.), üröm-fajok (Artemisia spp.), cickafark-fajok (Achillea spp.), varádics-fajok (Tanacetum spp.), legyezőfű-fajok (Filipendula spp.), málna (Rubus idaeus).
Hasonló faj(ok): Malacosoma neustria