
Nappali lepkék térképezése Magyarországon a Természeti Örökségünk Alapítvány koordinálásában.
A hímek elülső szárnyának a csúcsterében fehér foltok vannak. A nősténynek rövid szárnycsökevényei vannak. Hímek: a fej és a test vörhenyesbarna, a potroh sötétbarna. Az elülső szárny sötétbarna. A tőtérben sárga keretű vörhenyes folt van. A belső és a külső harántsáv elmosódott, sötétbarna, a külső sokszor feketés. A középtér lilás fényű, a középfolt sötétbarna. A szegélytér széles. A szubmarginális sáv fehér, a belső szegletnél fehér folt, a csúcstérben fehér foltsor van. A csúcstér belső része vörhenyessárga. A hátulsó szárny mély sötétbarna. Mind a hátulsó, mind pedig az elülső szárny tő- és középtere sötétbarna, a szegélytér sárgás, a csúcstérben sárga foltok vannak. A rojt sötétbarna-vörhenyes csíkozottságú.
Nőstények: a rövid szárnycsonkok kivehetők, általában elállnak a testtől. A szőrzet lehet világosszürke és sötétszürke is. A potroh igen nagy, vastag, zsák alakú.
Változékonyság: nem változékony.
Védettség: nem védett.
Méret: hím: 25-30 mm, nőstény: 12-18 mm.
Repülési idő: két nemzedéke van: június-július, augusztus vége-október.
Általános elterjedés: holarktikus faj.
Magyarországi elterjedés: mindenütt elterjedt.
Fekete hernyóját hosszanti, sárga sávok díszítik. Első torszelvényén élénkvörös foltok vannak. Háti szőrkeféi okker, első és utolsó szelvényének szőrecsetjei fekete színűek.
Tápnövény(ek): a legtöbb fásszárú növényen megél (főként fűz- és galagonya-fajok).
Hasonló faj(ok): Orgyia antiqua, Orgyia antiquoides intermedia