
Nappali lepkék térképezése Magyarországon a Természeti Örökségünk Alapítvány koordinálásában.
Feje kerek, az ajaktapogató kifejezetten rövid, előreálló. Külső oldala sötétbarna, a belső sárgás. A hím csápja fésűs, a nőstényé fonalas, a csáptengely mindkét ivarnál sárgásfehér. A tor erőteljes, színezete egyöntetű szürkésbarna. A potrohpamacsok hiányoznak. Az elülső szárny alapszíne változó árnyalatú szürkésbarna. A kör- és a vesefolt az alapszínnel megegyező kitöltésű, vékony, sárgás vonallal körülrajzolt. A sejtben a belső keresztvonal és a vesefolt közötti rész fényes fekete kitöltésű, igen jellegzetes fektetett C-betű alakú foltot képez. A csapfolt mindig hiányzik. A tövi keresztvonal két fekete pontból áll. A külső és belső keresztvonal az alapszínnél világosabb, kettős, az elülső szegélyen indulásuknál egy-egy fekete ponttal. A hullámvonala kettős, szürkéssárga kitöltésű. A rojt sötétebb szürkésbarna, tövonala világos. A hátulsó szárny világosszürke (a nősténynél valamivel sötétebb árnyalatú); az erek gyengén szürkével fedettek. A holdfolt általában, a keresztvonal csak igen ritkán látható. Elkülönült színezetű szegélytere nincs. Fonákja szürkésbarna, a holdfoltok árnyéka és a külső keresztvonal jól látható.
Változékonyság: mintázata és alapszíne változékony.
Védettség: nem védett.
Méret: 33-39 mm.
Repülési idő: március-május.
Általános elterjedés: eurázsiai faj.
Magyarországi elterjedés: mindenütt előfordul, kedveli a erdős területeket.
Hernyója zöld, három sárgásfehér hátvonallal, egy széles fehér oldalsáwal. Légzőnyílások fehérek barna kerettel. Feje zöld. Bábként telel.
Tápnövény(ek): sokféle lágy- és fásszárú növényt elfogyaszt: például nyír-fajok (Betula spp.), tölgy-fajok (Quercus spp.), hárs-fajok (Tilia spp.), éger-fajok (Alnus spp.), mogyoró-fajok (Corylus spp.), nyár-fajok (Populus spp.), csonthéjas magvú gyümölcsfák (Prunus spp.), gyermekláncfű-fajok (Taraxacum spp.), üröm-fajok (Artemisia spp.).
Hasonló faj(ok): hazánkban nincs.