
Nappali lepkék térképezése Magyarországon a Természeti Örökségünk Alapítvány koordinálásában.
Elülső szárnyának csúcsterén a fekete folt, még ha terjedelmes is, téglalap vagy háromszög alakú, amelyik a hosszabbik oldalával a felső szegélyhez simul, többnyire azonban csupán a szoros értelemben vett csúcsra vagy az r2+3+4 erek végére szorítkozik.
ELSŐ NEMZEDÉK: A hím szárnyai krétafehérek, a fekete behintés a csúcstéren az erek végződésére szorítkozik, igen halvány szürke, az m3-cu1 érköz pettye igen apró, elmosódott, akárcsak hátulsó szárnyának pettye az rr ér fölött a felső szegélyen. Elülső szárnyának fonákja fehér, csak a csúcstér halvány szalmasárga, a fekete petty apró, de erősebb, mint felül, hátulsó szárnya tompa, piszkos szalmasárga, erős szürke beporzással, amely a szegélyek kivételével csak a sejtben és az m1,2 erek között végigfutó keskeny sávot hagyja szabadon az alapszínből. A nőstény halványsárgás krétafehér, két pettye van, rajzolata azonban szintén elmosódott, füstös, mindkét szárny tőterén szürke behintés látható. Mindkét szárny fonákja olyan, mint a hímé, de egy helyett két pettye van ott is.
MÁSODIK ÉS HARMADIK, ILLETVE NEGYEDIK NEMZEDÉK: a hím és a nőstény alapszíne és rajzolata lényegében olyan, mint az első nemzedéké, annyi eltéréssel, hogy a rajzolat terjedelmesebb és erőteljesebb, nem szürke hanem mélyfekete. Mindkét ivar hátulsó szárnyának fonákja élénk, sötét szalmasárga.
Változékonyság: a nemzedékek között vannak kisebb eltérések.
Védettség: nem védett.
Méret: 34-49 mm.
Repülési idő: márciustól novemberig három vagy négy nemzedéke van.
Általános elterjedés: holarktikus faj.
Magyarországi elterjedés: mindenütt közönséges.
A hernyó zöld, hátán finom sárga vonal fut végig, oldalán keskeny, sárgás szalag látható, hasoldala sárgászöld, feje barnsázöld.
Tápnövény(ek): lágyszárú keresztesvirágúak (Brassicales).
Hasonló faj(ok): Pieris ergane, Pieris mannii, Pieris bryoniae, Pieris napi, Pieris brassicae
Fehérlepkék
A szárnyereken nincsen szürke vagy fekete behintés.
Megjegyzés: hasonló faj még a P. manni, azonban ez már nem él Magyarországon.
A szárnyereken szürke vagy fekete behintés látható.
A szárnyereken nincsen szürke vagy fekete behintés.
Megjegyzés: hasonló faj még a P. manni, azonban ez már nem él Magyarországon.
A szárnyereken szürke vagy fekete behintés látható.
Megjegyzés: a fotózás módjától és a beeső fény szögétől függően a behintés nélküli erek is sötétnek tűnhetnek, mivel az erek kiállnak a szárnyfelszínből.