
Nappali lepkék térképezése Magyarországon a Természeti Örökségünk Alapítvány koordinálásában.
Szárnyainak alapszíne fakó téglapiros, a csúcstérben fehér rajzolat van, a tőteret viszont szaggatott fekete foltsor vagy sáv zárja le, amely egészen a külső szöglet mögé nyúlik. Hátulsó szárnya bonyolultabb rajzolatú: a foltsor fekete pettyei nagyok, ugyanígy az erek végződésén ülő ék alakú vagy háromszögletes foltok is, a sejt elé fekete szalag kanyarodik. Elülső szárnyának fonákja nagyjából egyezik a felszínnel, de a csúcstér krémbarna. Hátulsó szárnyán az erezet fehér s ez foltokká szabdalja a harántirányú világosbarna szalagokat; a szemfoltok nagyok, élénkek, fekete pupillájukat kék írisz keretezi, rájuk kék, lencse alakú foltok lánca, majd a széles, sárga „kapilláris” csík következik.
Változékonyság: nem változékony.
Védettség: nem védett.
Méret: 50-62 mm.
Repülési idő: a bevándorolt imágók április-májusban repülnek, majd ezek utódai három nemzedéket alkotnak júniustól novemberig; az utolsó nemzedék egyedei elpusztulnak vagy délre vándorolnak.
Általános elterjedés: Dél-Amerika kivételével az egész Földön elterjedt vándorfaj.
Magyarországi elterjedés: mindenütt megtalálható, vándor faj.
A hernyó szürke vagy zöldes árnyalatú, sárga csíkokkal, foltokkal és pontokkal, áltüskéi világosak.
Tápnövény(ek): csalán-fajok (Urtica spp.), aszat-fajok (Cirsium spp.), bogáncs-fajok (Carduus spp.), szamárbogáncs-fajok (Onopordum spp.), bojtorján-fajok (Arctium spp.), martilapu-fajok (Tussilago spp.).
Hasonló faj(ok): hazánkban nincs.