
Nappali lepkék térképezése Magyarországon a Természeti Örökségünk Alapítvány koordinálásában.
A test fénylő kékesfekete. A tor és a potroh találkozásánál sárga sáv van, de ez el is enyészhet. A potrohon széles sárga gyűrű van. Mind az elülső, mind pedig a hátulsó szárny fémfényű kékesfekete. Az elülső szárnyon legtöbbször hat fehér folt van: egy a tőnél, két a középtérben és három a csúcsnál. A hátulsó szárnyon levő két nagy fehér folt sokszor két nagy és két kicsiny foltra oszlik, vagy csak egy nagy és egy kicsiny folt van, sőt nemegyszer egyetlen folt maradt meg vagy egy sincsen.
Változékonyság: nem változékony.
Védettség: nem védett.
Méret: 34-40 mm.
Repülési idő: május-július.
Általános elterjedés: Észak-Európából hiányzik.
Magyarországi elterjedés: mindenütt előfordul, olykor tömegesen.
Petéi félgömb alakúak, a növényzetre csomókban rakja le. A kifejlett hernyó szürkésbarna vagy fekete. Szemölcsei barnák, a testet szürke szőrzet fedi. Lábai vörösek. Ősszel, majd áttelelés után tavasszal táplálkozik. Bábozódáskor szövedéket készít. Vörösbarna bábja kissé szőrös. A báb anális vége tompán lekerekített.
Tápnövény(ek): lórom-fajok (Rumex spp.), galaj-fajok (Galium spp.), útifű-fajok (Plantago spp.), gyermekláncfű (Taraxacum officinale), árvacsalán-fajok (Lamium spp.), saláta-fajok (Lactuca spp.).
Hasonló faj(ok): hazánkban nincs.