
Nappali lepkék térképezése Magyarországon a Természeti Örökségünk Alapítvány koordinálásában.
Szárnyainak alapszíne fakó okkerbarna, az elülső szárny felső szegélyén elhelyezkedő nagy fekete foltok és a csúcstér fekete foltja között tiszta sárga szín mutatkozik. A külső szegély fekete kerete viszonylag keskeny, 2. és 3. lábpárja barna. Hátulsó szárnyának szőrzete rezesen fénylő, a szegélyek mentén apró, kék félholdak sora látható. A fonák belső fele sötét kakaószínű, a külső vöröses árnyalatú, a szegélyek ismét feketésbarnák. A sötét vonalkákból álló márványozottság sűrű és erős, a sejt végén apró pont foglal helyet.
Változékonyság: nem változékony.
Védettség: természetvédelmi értéke 10 000 Ft.
Méret: 50-62 mm.
Repülési idő: június-július, majd átnyaralás és áttelelés után március-május, de melegebb őszi napokon is szem elé kerülhet.
Általános elterjedés: nyugat-palearktikus faj, egész Európában elterjedt. Állományainak nagysága ingadozó. Vándor faj.
Magyarországi elterjedés: hazánkban az utóbbi években egyedszáma növekedni látszik, sokfelé megtalálható, de inkább csak egyesével észlelhető.
A hernyó feketés- vagy szürkésbarna, áltüskéi sárgák, hátán és oldalain egy-egy vörös csík húzódik végig. Tápnövényein társasan él.
Tápnövény(ek): fűz-fajok (Salix spp.), szil-fajok (Ulmus spp.), körte-fajok (Pyrus spp.), nyár-fajok (Populus spp.), szilva-, meggy-, barack-, cseresznye-fajok (Prunus spp.).
Hasonló faj(ok): Nymphalis c-album, Nymphalis urticae, Nymphalis xanthomelas, Nymphalis vau-album
Rókalepkék és a c-betűs lepke